Balík do Číny

CZ     do USA      Čina

Váš balík, nebo dokument můžeme doručit kamkoliv, do Číny také.

  • Do Číny lze doručit vše, ale pozor na přepravu osobních věcí (věci jako kalhoty, trička, boty, spodní prádlo a pod.) na soukromé adresy a proto je zaslání těchto věcí trochu problém. Dá se to v některých případech obejít zasláním balíku na "firemní adresu" (adresa zaměstnání, adresa školy a pod.), ale při odesílání balíku s osobními věcmi nás raději kontaktujte předem.
  • Problémy jsou někdy se zásilkami, které se do Číny vrací v rámci reklamace nebo na opravu, celní úřady kladou přísné nároky na popis na celní faktuře. Důležitá je u těchto balíků i součinnost příjemce a je běžné, že pokud nejste s odesílatelem na vrácení domluveni, odmítnou celníci zásilku propustit. Čínští celníci jsou poměrně přísní a často je kromě cla a místního DPH vyměřen i další speciální fixní poplatek.
  • Pokud je vyměřená výše celních poplatků nižší než 50 CNY (juanů), clo se neplatí a zásilka je doručena volně. Pokud jsou potraviny trvanlivé a jsou v „rozumném“ množství pro osobní potřebu, poslání by neměl být problém. Nesmí se ale posílat nic, co obsahuje tekutinu, je zakázán dovoz alkoholu a tabáku, netrvalých potravin, šperky, předměty ze zlata a stříbra.
  • Vzorky podléhají standardně platbě cla i DPH a případných dalších celních poplatků. V případě, že je uvedeno na celní faktuře „no commercial value“, nemělo by se také žádné clo hradit, ale je velmi pravděpodobné, že zásilka bude podrobena fyzické celní kontrole. Toto osvobození se ale nevztahuje na všechny typy zboží, např. na elektronické součástky a přístroje.

Letecká přeprava zásilek z Česka do Číny

  1. Doba doručení 2 - 5 prac. dnů dle Vašeho výběru a ceny
  2. Maximální hmotnost zásilky až 1000 kg
  3. Zásilku si vyzvedneme na Vaší adrese
  4. Doručení balíku příjemci vždy do vlastních rukou
  5. Sledování zásilky on-line
  6. Možnost objednání i bez registrace

Cenu dopravy, dobu dodání a přepravce si můžete zvolit on-line z naší kalkulačky