Balík do Velké Británie

Belgie je federativní konstituční monarchie ležící v západní Evropě, hraničí s Francií, s Lucemburskem, Německem a s Nizozemskem, ze severozápadu omývá Belgii Severní moře. Belgie byla v minulosti součástí historického území zvaného Nizozemí v současnosti je součástí významného uskupení zvaného Benelux, které tvoří spolu s Nizozemskem a Lucemburskem. Belgie je jednou ze šesti zakladatelských zemí Evropské unie s hlavním městem Brusel, kde je také sídlo Evropské komise, Evropské rady a Evropského parlamentu. Belgie přijala euro a je součástí schengenského prostoru. Patří rovněž k zakládajícím členům Severoatlantické aliance NATO, kde má také své hlavní sídlo v Bruselu.

Počet obyvatel Belgie v roce 2015 činil 11 239 755 lidí. V Belgii se mluví Nizozemsky, přibližně 60 % obyvatel, francouzsky 40 % a německy necelé 1 %. Obrovskou tradici má výroba čokolády. Dnes se jí vyrobí okolo 170 000 tun ročně a každý rok vyváží čokoládu v hodnotě 2,8 miliard eur.

  • Poslat balík do Belgie je s námi bezproblémové, snadné a rychlé. Belgie je součástí Evropské Únie, zásilky se proto celně neodbavují a tím ani nezdržují celním řízením. Neměl by být problém tam poslat léky pro osobní potřebu, nebo cukroviny v originálním balení nepodléhající zkáze.
  • Nejčastěji balíky přepravujeme přes partnera TNT ekonomy, který je cenou nejlevnější a dodáním nejspolehlivější. Dopravce provádí dva pokusy o doručení na adresu příjemce, jestli příjemce není k dosažení, je zásilka dalších několik dnů k vyzvednutí na depu přepravce v blízkosti doručovací adresy.

TIP:
Je důležité, aby zadané telefonní číslo příjemce balíku bylo z Belgie tzn. s místní předvolbou (+32). Na česká či jiná zahraniční telefonní čísla kurýři zpravidla nevolají a proto tato "drobnost" může ohrozit úspěšné doručení... 

Doba předpokládaného dodání do Belgie přes FEDEX express, UPS express, TNT express nebo DHL je 1-2 dny, levnější možnost přes FEDEX ekonomy, TNT ekonomy nebo GLS pak 2-4 dny.

Spočítejte si cenu přepravy kalkulačka- předvolba Belgie
 Česká republika   Belgie