Vánoce se blíží

Vánoce se blíží

13.11.2023 - Vánoce se blíží a Vy přemýšlíte, co pošlete Vašim známým do zahraničí?

Standardně naši zákazníci posílají různé upomínkové předměty, suvenýry, oblečení apod. Na co si ale dát pozor?

Přepravit toho lze opravdu mnoho. Dokumenty, elektronika, oděvy apod. Ovšem poté jsou zde položky, které mají přepravci z bezpečnostních důvodů z přepravy vyloučené nebo je jejich zaslání omezené.

Pozor si dejte určitě u potravin. Různé země mají svá vlastní pravidla pro to, co může a nemůže překročit hranice. Většina potravin často projde do zahraničí v pořádku, ovšem některé země mohou vyžadovat speciální FDA formuláře. Při jejich nedodání se může zásilka vracet zpět na náklady odesílatele. Toto neplatí u EU, kde se obsah zásilky neřeší tak podrobně, protože nepodléhají celnímu řízení. 

Velký pozor si ale dejte u potravin podléhající zkáze. Takovou komoditu standardně z ČR přepravce ani nepustí.

Jaké jsou tedy položky vyloučené z přepravy?

  • Jedná se o různé spreje, včetně parfémů. Různé aerosoly a tlakové nádoby mohou totiž explodovat a navíc se často jedná o hořlavé látky.
  • Barvy a laky se mohou během přepravy zahřát a způsobit požár.
  • Pozor je třeba si také dát u lithiových baterií, tam je nutno prověřit předem, zda je možné zařízení s bateriemi zaslat. Na některé druhy baterií je potřeba mít speciální smlouvu a podmínky pro přepravu. Pokud jste na pochybách, zda je možné takovou komoditu zaslat, neváhejte se na nás obrátit na e-mail info@cz-balik.cz

Více informací ohledně zakázaných položek je možné nalézt na stránkách našich přepravců.

Sledujte také náš facebook a instagram.

S pozdravem 
​Cz-balik.cz