Balík do Jihoafrické republiky

Balík do Jihoafrické republiky

  • Přeprava zásilek do Jihoafrické republiky není moc častá. Celníci v Jihoafrické republice kladou nároky na popis na celní faktuře, kde by mělo být vypsané podrobně co se posílá a za jaký účelem. Důležitá je u těchto balíků i součinnost příjemce a je potřeba dávat pozor na to, že pokud nejste s odesílatelem domluveni, můžou odmítnout celníci zásilku propustit. Kromě cla a místního DPH je někdy k zásilce vyměřen i místní poplatek, také někdy speciální fixní poplatek za služby brookera. Proto se raději ohledně celního řízením vždy domluvte s příjemcem, jak chce zásilku popsat
  • Přeprava osobních věcí (věci jako kalhoty, trička, boty, spodní prádlo, apod.) na soukromé adresy je také trochu problém. Dá se to v některých případech obejít zasláním balíku na "firemní adresu" (adresu zaměstnání, adresu školy, apod.), ale při odesílání balíku s osobními věcmi nás raději kontaktujte předem

Doba předpokládaného dodání do Jihoafrické republiky přes FEDEX express, UPS express, TNT express nebo DHL je 2 až 4 dny, levnější možnost přes FEDEX economy, TNT economy nebo UPS expedited pak 5 až 8 dnů. Do této doby se nepočítá čas, kdy je zásilka na celním importním clení a probíhá celní řízení.

Další informace o dovozních předpisech do Jihoafrické republiky najdete na webu Ministerstva zahraničí ČR/JAR.

A věděli jste o Jihoafrické republice, že ...

Jihoafrická republika s více než 60 miliony obyvateli je 24. nejlidnatější zemí světa rozkládající se na ploše 1 221 037 kilometrů čtverečních a má tři hlavní města: Pretorii, kde sídlí výkonná moc, Bloemfontein (justice) a Kapské Město, kde sídlí moc zákonodárná. Největším městem je Johannesburg.

Asi 80 % Jihoafričanů je černošského původu mluvící různými africkými jazyky. Je to nejjižnější země na pevnině Starého světa či východní polokoule a nejlidnatější země ležící zcela jižně od rovníku. Světová banka ji klasifikovala jako druhou největší ekonomikou v Africe a 33. největší na světě a má také nejvíce památek zařazených na seznam světového dědictví UNESCO v Africe.

Spočítejte si cenu přepravy do Jihoafrické republiky:


Ikona balik Balík
Ikona balik Balík 1
Kg
cm
cm
cm