Jak zabalit balik

Společnost Cz-Balik.cz nepřebírá žádnou zodpovědnost za škody, které Vám vzniknou v důsledku nesprávného balení.

Každá zásilka musí být zabalena a připravena k přepravě správně, a pokud nebude zabalena v dostatečné kvalitě, vyhrazujeme si právo přepravu odmítnout, případně neposkytnout reklamační řízení. Více v našich přepravných, obchodních podmínkách.

  • Zásilka může být přepravována vespod stohu balíků, který může být až 2,5 metru vysoký. Obal proto musí vydržet až pětinásobek váhy zásilky.
  • Během manipulace může dojít k nárazům a pádům, při transportu je pak zásilka vystavena vibracím a otřesům. Kvalitní zabalení ji ale před všemi těmito nástrahami ochrání.
  • Vsaďte na karton. Čím silnější, tím lepší. Podle našich zkušeností lze 95 % zásilek zabalit do kartonové krabice. U křehkých předmětů je to dokonce jediná možnost, jak je dopravit vcelku.
  • Na velikosti záleží. Dbejte na to, aby krabice nebyla příliš velká, protože se může při přepravě zmačkat a poškodit obsah. Nesmí ale být ani příliš malá, aby se neroztrhla. Prostě tak akorát.
  • Označte ji, pro jistotu. Doporučujeme na zásilku napsat adresy odesílatele a příjemce. Přestože kurýr každou zásilku opatří čárovým kódem s údaji o odesílateli a adresátovi, stát se může cokoliv.
  • Respektujte těžiště zásilky. Zásilku vždy balte s ohledem na její těžiště. Například balíček 1 x 0,5 metru zabalte tak, aby krabice ležela na delší straně. V takové poloze bude nejstabilnější.
  • Elektroniku posílejte v originální krabici. Elektroniku jako televize, monitory či notebooky posílejte vždy v originální kartonové krabici. Nejenže je ideálně veliká, ale navíc jsou v ní i polystyrenové výplně, které elektroniku dostatečně ochrání před mechanickým poškozením.
  • Křehké věci potřebují dvojnásobnou péči. Samotné označení zásilky jako křehké ji před poškozením neochrání. Křehké věci balte pouze do kvalitních kartonových krabic a nešetřete výplní. Také zajistěte, aby se obsah nikde nedotýkal stěny krabice. 

Jaký použít karton?
3-vrstvá lepenka se hodí pro málo choulostivé, lehké a objemné předměty do 15 kg.
5-vrstvá lepenka se používá pro křehké, citlivé, těžké a robustní předměty do 30 kg. 
5-vrstvá s výztuhou je určena pro velmi těžké a citlivé zásilky nebo pro předměty s ostrými hranami do 50 kg.

Percentuální riziko poškození zásilky při pádu:
Nejzatíženějším místem je dno – 70 %, rohy 8 %, hrany 12 %, víko 8 %. 
Myslete na to při balení Vašeho balíku a pamatujte, že raději použít více vrstev balení, než pak plakat nad poškozeným zbožím.

Pokud máte zásilku těžší, větší nebo atypickou, napište nám na info@Cz-Balik.cz a pokusíme se najít jiný způsob vyzvednutí nebo doručení.